Nowa fabryka w Dolinie Lotniczej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Realizacja tak potężnej inwestycji była możliwa między innymi dzięki wsparciu z rządowego programu wieloletniego, oraz funduszy unijnych.
Powstanie inwestycji akurat w tym miejscu, chwalił marszałek województwa Podkarpackiego, Mirosław Karapyta:

Ten zakład otwiera przed nami nowy rozdział w historii, mówił podczas uroczystości otwarcia dyrektor naczelny firmy, Jan Sawicki:

W Tajęcinie pod Rzeszowem otwarto nową fabrykę firmy UTC Areospace Systems, w której produkowane będą części do podwozi samolotów cywilnych i wojskowych, a także elementy systemów sterowania.
To już druga po Krośnie, inwestycja amerykańskiego koncernu na Podkarpaciu. W zlokalizowanym w Dolinie Lotniczej zakładzie pracuje już 100 osób, a docelowo ta liczba ma wzrosnąć do 250.
Do Tajęciny trafiają surowe wyroby z kuźni Stalowa Wola, następnie podrzeszowski zakład poddaje je wstępnej obróbce i wysyła do Krosna, gdzie przechodzą dalsze procesy technologiczne, i końcowy montaż.
W otwarciu fabryki uczestniczył również premier Donald Tusk, który przypomniał, jakie wrażenie wywarła na nim wizyta w siedzibie Boeinga w Stanach Zjednoczonych: