Nowa Dęba: Zimowe ćwiczenia Podhalańczyków

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Żołnierze z 1 batalionu w Nowej Dębie będą szkolić się przez około dwa tygodnie. Po tym czasie ich miejsce zajmie 5 batalion z Przemyśla, a później na ćwiczenia sukcesywnie przyjeżdżać będą kolejne pododdziały. Zimowe ćwiczenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na poligonie potrwają do połowy marca.
(fot: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich)
Prawie 500 żołnierzy z 1 batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich bierze udział w zimowych ćwiczeniach w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Pododdziały doskonalą prowadzenie działań taktycznych oraz z wykonywanie zadań ogniowych zarówno w dzień jak i w nocy. Pododdziały specjalistyczne, jak wsparcie, logistyka i rozpoznanie doskonalą się także w swoich specjalnościach.
Oficer prasowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich kapitan Konrad Radzik podkreśla, że panujące obecnie niskie temperatury i zimowa aura nigdy nie powinny przeszkadzać żołnierzom. – Powinni być oni przygotowani do działań w każdych warunkach nie tylko u nas w kraju, ale w każdych warunkach klimatycznych na świecie – dodaje: