Nowa Dęba: Zajęcia z orkiestrami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Czterdzieścioro dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowa Dęba miało okazję zobaczyć z bliska jak wygląda działalność Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Chmielowie i Nowej Dębie. Było to możliwe dzięki realizacji przez Samorządowy Ośrodek Kultury projektu wspartego pieniędzmi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przez cztery ostatnie miesiące uczestnicy projektu brali udział nie tylko w zajęciach muzycznych, ale także w próbach obu orkiestr przed koncertem galowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W trakcie realizacji zadania nowodębski SOK zorganizował także wizytę w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w czasie której dzieci i młodzież odbyły warsztaty z muzykami, którzy zaprezentowali wykorzystanie różnorodnych instrumentów perkusyjnych w grze orkiestry. Uczestnicy wzięli także udział w koncercie – próbie generalnej orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.
Koszt projektu wyniósł 16 tysięcy złotych, z czego ponad 80% to dotacja z ministerstwa, oraz Narodowego Centrum Kultury.
(Dominik Siatrak)