Nowa Dęba: Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koszt pobytu osoby w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie wynosi 70% jego dochodów z tytułu otrzymywanej emerytury, renty lub zasiłku. Resztę kwoty z reguły pokrywa gmina i rodzina mieszkańca, jeżeli spełnia odpowiednie warunki finansowe . Jak dodaje dyrektor placówki w większości przypadków różnicy między kosztem utrzymania w DPS, a opłatami wnoszonymi pokrywa jednak nowodębski samorząd.
Agnieszka Markowicz podkreśla również, że do Domu Pomocy Społecznej mogą zamieszkać każda osoba, która potrzebuje całodobowej opieki, bez względu na wysokość posiadanego świadczenia.
Placówka oprócz całodobowej opieki oferuje swoim mieszkańcom szereg innych usług:

Pięcioma wolnymi miejscami dysponuje jeszcze Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Decyzja o zamieszkaniu w placówce nie należy do łatwych, jednak jak podkreśla dyrekcja warto ją rozważyć zwłaszcza, gdy senior potrzebuje całodobowej opieki. Często jest to szansa na poprawę sytuacji życiowej oraz zdrowotnej.
O zamieszkanie w Domu Pomocy Społecznej mogą starać się osoby dorosłe z przewlekłą chorobą somatyczną mówi dyrektor placówki Agnieszka Markowicz: