Nowa Dęba: U inkasenta nie zapłacisz już za wodę i ścieki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prezes PGKiM podkreślił również, że nie spotkał się, aby w jakiejś gminie w województwie podkarpackim oprócz Nowej Dęby funkcjonował nadal system pobór opłat za wodę i ścieki przez inkasenta.
Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie Antoni Kapusta podaje kilka powodów likwidacji opłat za ścieki i wodę u inkasentów. Jednym z nich jest to, że większość mieszkańców bieżące rachunki za media uiszcza przelewem internetowym albo poczcie lub w banku. Jak zaznacza prezes Kapusta, nie różnią one w niczym od faktur wystawianych przez PGKiM, więc spółka nie widzi powodów, aby tę formę płatności nadal utrzymywać. Ale są też inne powody:

Inkasenci Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie nie będą już odbierać od mieszkańców gotówki z tytułu opłat za wodę i ścieki. Należności te trzeba będzie uiszczać w kasie spółki lub poprzez przelewy.
Jeszcze do niedawna na terenie sołectw oddalonych od centrum miasta pracownik przedsiębiorstwa, odczytując stan licznika, pobierał należną kwotę. To, jak podkreślał na ostatniej sesji radny Marian Tomczyk, była bardzo wygodna forma płatności: