Nowa Dęba: Trwają prace gwarancyjne w centrum miasta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec października.
(fot: infonowadeba.pl)
Poprawione zostaną murki oraz elementy skate parku. Na nowo zostanie wykonana podbudowa płyt granitowych, która zamiast drobnego kamyka zostanie wykonana z podsypki piaskowo- cementowej. Całość prac gwarancyjnych ma nadzorować rzeczoznawca wskazany przez stowarzyszenie mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon:

Na oddanym w zeszłym roku po gruntownej przebudowie placu majora Gryczmana w centrum Nowej Dęby znów pojawiły się ekipy budowlane. Tym razem nowa firma, która została wybrana w drodze przetargu, ma naprawić usterki i niedoróbki, jakie powstały przy budowie inwestycji za kilka milionów złotych. Poprzedni przedsiębiorca został odsunięty od prac po tym, gdy dwukrotnie nie wywiązał się z terminu napraw gwarancyjnych.
Problemy z jakością wykonanych prac sprawiły, że Podkarpacki Urząd Marszałkowski wstrzymał wypłatę trzeciej transzy dofinansowania na tę inwestycję.
O tym, jakie elementy należy poprawić, wskazywał dokument, który na zlecenie gminy opracowało Stowarzyszenie Inżynierów Komunikacji Transportu. Wielokrotnie mówił o tym również opozycyjny radny Marek Ostapko: