Nowa Dęba: Ponad 200 hektarów do zagospodarowania po kopalni siarki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zanim jednak na pokopalnianym terenie będzie można cokolwiek budować, trzeba najpierw wyposażyć go w niezbędne media jak woda, czy elektryczność. Najbliższe instalacje, do których można się podpiąć znajdują się na tarnobrzeskim osiedlu Ocice, dlatego burmistrz zapowiada, że będzie chciał rozmawiać z władzami Tarnobrzega o tej inwestycji.
Szczegółowe informacje na temat planowanego przeznaczenia poszczególnych części terenu można uzyskać w urzędzie:

Do końca roku mają potrwać prace przy przygotowaniu planu zagospodarowania terenów po byłej kopalni siarki w Machowie, znajdujących się na terenie gminy Nowa Dęba. Chodzi o ponad 200 hektarów rozciągających się od drogi powiatowej łączącej Chmielów z Tarnobrzegiem aż po drogę krajową numer 9, w tym kilkanaście położonych nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Z kolei działająca przy burmistrzu miasta i gminy komisja architektoniczno – urbanistyczna oceniała ostatnio założenia do studium uwarunkowania. Jest to dokument, który także jest niezbędny przy ustalaniu przeznaczenia danego terenu.
Burmistrz Wiesław Ordon podkreśla, że jeśli chodzi o tereny po byłej kopalni, to do tej pory miały one przeznaczenie pod przemysł wydobywczy, który obecnie jest tam w likwidacji.