Nowa Dęba: Pobiegną aby uczcić jubileusz firmy i wesprzeć domy dziecka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rozpoczęcie biegu zaplanowano na godzinę 10 spod bramy zakładu przy ulicy Szypowskiego 1.
(fot: sxc.hu)
Z kolei w godzinach od 8 do 18 przy Samorządowym Ośrodku Kultury przy ulicy Żeromskiego 2 będzie funkcjonować specjalna strefa kibica, połączona ze strefami badań i aktywności fizycznej. Każdy zainteresowany skorzysta w niej z bezpłatnych badań kardiologicznych, dermatologicznych oraz okulistycznych pod kątem wykrycia jaskry.
Jak dodaje Magdalena Rzeszotalska ta oferta skierowana jest w szczególności do osób po 40 roku życia, jednak i młodsi znajdą coś dla siebie:

Ponad 700 osób zadeklarowało udział w biegu Polrun, który już jutro (czwartek) wystartuje spod zakładu produkcyjnego Polpharmy w Nowej Dębie, a zakończy się 20 czerwca na Stadionie imienia Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Uczestnicy mają do przebiegnięcia 960 kilometrową trasę wzdłuż Polski. W ten sposób pracownicy firmy chcą uczcić jej 80 lecie istnienia.
Wydarzenie ma również szczytny cel, bowiem liczba kilometrów przebiegnięta przez zawodników zostanie przeliczona na letnie wyjazdy kolonijne dla dzieci z domów dziecka, w tym m.in. wychowanków placówek w Wolicy i Skopaniu w województwie Podkarpackim.
Mówi dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej i CSR w Polpharmie Magdalena Rzeszotalska: