Nowa Dęba: Okolice zalewu po modernizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koszt inwestycji oszacowano na blisko 2 milony złotych. Ponad milion złotych gmina pozyskała z funduszy unijnych. W przyszłości nad zalewem ma zostać zamontowane oświetlenie i monitoring.
(fot: UMiG Nowa Dęba)
Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon dodaje, że wykonawca przebudowy okolic zalewu poprawił również usterki, które wynikły w trakcie prac:

Największą atrakcją dla najmłodszych jest z pewnością plac zabaw w kształcie pirackiego statku. Długi na ponad 10 metrów obiekt posiada 3 ślizgi – dwa proste, połączone razem oraz zamkniętą kręconą rurę. Aby uchronić najmłodszych przed kontuzjami, nawierzchnia placu została wykonana z materiału absorbującego upadki. Obiekt podoba się również dorosłym:

Zakończył się kolejny etap przebudowy okolic nowodębskiego zalewu. W ramach tej części inwestycji w miejscu, w którym niegdyś stały domki letniskowe, ustawiono trzy wiaty, w których dzięki kamiennym stołom można zagrać w szachy, chińczyka lub piłkarzyki.
Oprócz tego powstały ścieżki spacerowe z tematycznymi tablicami informacyjnymi, ławkami z koszami na śmieci i stojaki rowerowe. Najbardziej dominującym elementem architektonicznym jest zadaszona wiata ogniskowo-grilowa ze stołami oraz ławami.
Rafał Lewandowski kierownik obiektów sportowych Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, które zarządza obiektem podkreśla, że to miejsce cieszy się nieustającym zainteresowaniem mieszkańców: