Nowa Dęba: Nowe technologie w radzie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Urządzenia wraz z oprogramowaniem kosztowały w sumie 23 tysiące złotych. Samorząd liczy, że zwrócą się one już w tej kadencji, bowiem dotychczas średni koszt przygotowania materiałów i ich dystrybucji na jedną sesję wynosił ok 200 złotych.
(fot: UMiG Nowa Dęba)
Oprogramowanie umożliwia zarządzanie takimi procesami w radzie jak przygotowywanie porządków obrad Rady Miejskiej oraz Komisji Rady. Umożliwia wysyłanie faxów, maili, a nawet automatyczne powiadamianie sms-em. Wbudowany komunikator ma zapewnić błyskawiczną wymianę informacji pomiędzy radnymi, urzędnikami, pracownikami Biura Rady, a także innymi podmiotami zaangażowanymi w pracę Rady Gminy. System przygotowany jest w taki sposób, aby dostęp do niego możliwy był przez klasyczną przeglądarkę internetową.
Przewodniczący Serafin zaznacza, że urządzenia mają służyć także przyszłym samorządom:

Dwadzieścia tabletów wraz z oprogramowaniem zakupił urząd gminy w Nowej Dębie. Urządzenia, na co dzień służą radnym oraz władzom gminy. Przewodniczący rady Wojciech Serafin podkreśla, że do zakupu tabletów samorząd przymierzał się już w poprzedniej kadencji, ostatecznie do realizacji doszło na początku obecnej.
Głównym zadaniem nowych urządzeń jest usprawnienie pracy rady zaznacza Wojciech Serafin: