Nowa Dęba: Militariada trwa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Militariada to także koncerty. Pierwszego dnia na scenie wystąpiły A Little Madneess, Blant, Renoma, Audioties oraz gwiazda wieczoru Kasia Popowska.
(Dominik Siatrak)
W tym roku Militariada odbywa się w nowej lokalizacji. To obszar tuż przy wjeździe na tereny rekreacyjno-parkowe 'Nad zalewem' przy ul. Kościuszki. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon tłumaczy, że tereny wykorzystywane do tej pory należały do osób prywatnych, dlatego gmina postanowiła przenieść wydarzenie na swoje grunty:

W Nowej Dębie trwa 8 Militariada. Pierwszy dzień imprezy poświęcony był głównie militariom współczesnym. Były, więc przejażdżki pojazdami wojskowymi, stoiska firm przemysłu obronnego a także konkursy z nagrodami, punkty z gastronomią oraz wesołe miasteczko.
Swoje umiejętności podczas pokazów dynamicznych prezentowali żołnierze między innymi z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i 6 Brygady Powietrzno Desantowej z Krakowa.
Z kolei stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej przygotowały dioramy. Na stoisku Grupy Rekonstrukcyjnej z Mielca imienia Wojciecha Lisa 'Mściciela” można było podziwiać dioramę partyzancką z okresu II Wojny Światowej mówi Piotr Pszeniczny: