Nowa Dęba: Militariada już w ten weekend

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tradycyjnie nie zabraknie również wesołego miasteczka oraz różnorodnych stoisk z gastronomią, i pamiątkami. Początek każdego dnia Militariady o godzinie 15.

Drugi dzień imprezy, czyli niedziela, to ukłon dla liczącej ponad tysiąc lat historii Polski:

Wszyscy fani militariów i wojskowości powinni w najbliższy weekend odwiedzić Nową Dębę, gdzie już po raz ósmy odbędzie się Militariada. W tym roku impreza ma nową lokalizację. To obszar tuż przy wjeździe na tereny rekreacyjno-parkowe 'Nad zalewem' przy ul. Kościuszki.

Organizatorzy podkreślają, że impreza nie zwalnia tempa i po raz kolejny zapewni moc atrakcji dla młodszych jak i tych nieco starszych – mówi dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Będą dioramy przygotowane przez grupy rekonstrukcji historycznej, wystawy sprzętu wojskowego oraz przejażdżki wojskowymi pojazdami. Nie zabraknie dynamicznych pokazów w wykonaniu żołnierzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa czy 6 Brygady Powietrzno Desantowej z Krakowa. Nowością w tym roku będzie stoisko Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina dodaje Krystian Rzemień: