Nowa Dęba: Likwidacja miejsc niebezpiecznych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa skrzyżowań w Nowej Dębie. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad realizuje kolejne zadania w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (PLMN).
Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus, otwarte zostały już oferty w przetargu na poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 9.
W przypadku inwestycji w Nowej Dębie oferty złożyły trzy firmy, ceny przez nie zaoferowane wynoszą od ponad 2,2 mln zł do prawie 2,4 mln zł. Prace kosztować mają ponad 2,8 mln zł. i powinny zakończyć się w październiku 2017 r.
Do tej pory w ramach PLMN realizowane są cztery zadania, a dla kolejnych 37 prowadzona jest procedura przetargowa.
W sumie na Podkarpaciu ma zostać zrealizowanych 54 zadań z tego programu z czego 20 w systemie buduj, a 34 w projektuj-buduj. Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych jest załącznikiem do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Inwestycje z PLMN obejmują m.in. budowę chodników, przejść dla pieszych, montaż sygnalizacji świetlnej i dodatkowych znaków, przebudowę skrzyżowań czy budowę zatok autobusowych. Inwestycje te mają przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach.
(Dominika Miś)