Nowa Dęba: Chcą wyremontować drogi na terenie podstrefy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dokumentacja projektowa na remonty ma być gotowa do końca tego roku. Kolejnym krokiem ma być złożenie wniosku do Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach nowego rozdania pieniędzy z Unii Europejskiej o dofinansowanie prac.

Przedsiębiorcom zaproponowano także utworzenie numeracji budynków, ponieważ obecnie wszystkie firmy znajdujące się w różnych częściach nowodębskiej podstrefy zarejestrowane są pod jednym adresem, Szypowskiego 1:

Trzy i pół kilometrowy odcinek ulicy Szypowskiego na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Nowej Dębie doczeka się remontu. Obecnie gmina zleciła przygotowanie dokumentacji na to zadanie. Wraz z nową nawierzchnią mają pojawić się przebudowane parkingi, miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych, chodniki i uliczne oświetlenie. Władze gminy spotkały się już z przedsiębiorcami z terenu podstrefy Nowa Dęba, i przedstawiły propozycję zagospodarowania części ich działek pod planowane inwestycje. Jak przekonuje burmistrz niekiedy jest to konieczne, bowiem tereny należące do gminy to głównie drogi, które są one zbyt wąskie, aby mogły powstać tam na przykład parkingi mówi burmistrz Wiesław Ordon