Nowa Dęba: Biegną przez całą Polskę

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Z kolei do godziny 18 przy Samorządowym Ośrodku Kultury przy ulicy Żeromskiego w Nowej Dębie funkcjonować będzie tak zwane białe miasteczko. Każdy chętny może tam sprawdzić swój stan zdrowia a także poradzić się ekspertów z zakresu poprawienia aktywności fizycznej.
Na starcie nie zabrakło również burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona:

Zawodników z Nowej Dęby do biegu przygotowywał pochodzący z tego miasta wicemistrz Europy w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł:

Wśród uczestników biegu była reprezentacja Domu Dziecka w Skopaniu na czele, której stanął dyrektor Damian Szwagierczak:

Dokładnie 960 kilometrów z południa Polski na północ przebiegnie w formie sztafety ponad 700 osób. To głównie pracownicy firmy Polpharma, którzy w ten sposób chcą uczcić 80 lecie swoje zakładu, a przy okazji wesprzeć dzieci z domów dziecka między innymi z placówek w Wolicy i Skopaniu w województwie podkarpackim. Liczba kilometrów przebiegnięta przez zawodników zostanie przeliczona na letnie wyjazdy kolonijne dla dzieci.
Bieg rozpoczął się spod bramy zakładu w Nowej Dębie, a zakończy się 20 czerwca na Stadionie imienia Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim.
Jak podkreśla dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej i CSR w Polharmie Magdalena Rzeszotalska, to kolejna akcja społeczna, jaką organizuje spółka, a zarazem pierwsza na tak dużą skalę: