Nowa Dęba: Będzie strajk w szpitalu?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na najbliższy czwartek zapowiedziana jest kolejna tura rozmów związkowców z dyrekcją szpitala. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia zostanie spisany protokół rozbieżności, a w dalszej kolejności negocjacje będą prowadzone przy udziale mediatora. Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu, jako organ prowadzący szpitala w Nowej Dębie na razie nie chce komentować zaistniałej sytuacji.

Posłuchaj więcej

Dyrektor szpitala Bogdan Tomczyk wyjaśnia, że na spotkaniach ze związkami zawodowymi zaproponował po pięćdziesiąt złotych podwyżki podstawy pensji, oraz premii. Dodatkowo miałaby powstać komisja do spraw awansu zawodowego pracowników. Dzięki niej personelowi łatwiej by było się dokształcać, a to w ostateczności miałoby przynieść wzrost pensji. Na podwyżki, których chcą związkowcy potrzebnych jest kilkaset tysięcy złotych rocznie, a takich pieniędzy jak przekonuje dyrektor w kasie szpitala nie ma. Dodatkowo jest jeszcze inne zagrożenie mówi Bogdan Tomczyk:

Około 170 pielęgniarek i położnych ze szpitala powiatowego w Nowej Dębie zrzeszonych w związku zawodowym weszło w spór zbiorowy z dyrekcją. Stało się to po tym, gdy prowadzone od dwóch miesięcy rozmowy w sprawie podwyżek dla tej grupy zawodowej, nie przyniosły zakładanego efektu. Załoga chciała dodatkowych kilkuset złotych dla każdego pracownika średniego personelu, ale na to z kolei nie chcą się zgodzić władze placówki mówi przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych w nowodębskim szpitalu Katarzyna Sudoł: