Nowa Dęba: Będzie modernizacja miejskiego stadionu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Prace na stadionie rozpoczęłyby się w roku przyszłym, a całe zadanie zostałoby zakończone w I kwartale 2017 roku.
(fot: UMiG Nowa Dęba)
To obiekt bardzo potrzebny w gminie:

Stadion sportowy przy ulicy Chopina w Nowej Dębie czeka modernizacja. Radni na ostatniej sesji zgodzili się, aby gmina w ciągu dwóch najbliższych lat zaciągnęła kredyt w kwocie ponad półtora miliona złotych na 'Budowę kompleksu lekkoatletycznego”. Inwestycja w połowie zostanie sfinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach prac istniejący już obiekt ma wzbogacić się między innymi o bieżnie lekkoatletyczną czterotorową umożliwiająca bieg na dystansie 400 m, skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnię do rzutu młotem i dyskiem wraz z klatką ochronną. Z kolei boisko piłkarskie ma zyskać system zraszaczy sterowanych elektronicznie.
Burmistrz Wiesław Ordon przyznaje, że wprawdzie obecnie stadion służy także lekkoatletom, jednak trenują oni na żużlowej bieżni. Dlatego Gdy nadarzyła się okazja pozyskania dotacji gmina z tego skorzystała: