Nowa Dęba: 7 Militariada

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Militariada to także koncerty. W tym roku na scenie można było zobaczyć takie zespoły jak: RAPADUB SOUND SYSTEM, LUKA, EMEZIS, HOLA HOLA i UBUNTU oraz gwiazdy tegorocznej edycji imprezy czyli Dodę i Kate Ryan.

Jakub Różański z Mielca wcielił się w postać żołnierza Armii Czerwonej:

Zainteresowanie widzów wzbudziła inscenizacja pojmania w niewolę sztabu 5 Dywizji Piechoty w trakcie Bitwy pod Budziszynem z 1945 roku. – Koordynacją widowiska, w którym uczestniczyło około 60 osób i dwa zabytkowe pojazdy zajęło się Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej – mówi jego prezes Mirosław Majkowski:

Kazimierz Bernat wraz ze swoją grupą rekonstrukcyjną na tegoroczną Militariadę przyjechał z miejscowości Bolesław w województwie małopolskim. Jego grupa zajmuje się odtwarzaniem żołnierzy Strzelców Podhalańskich II Rzeczypospolitej.

To był weekend mocnych wrażeń w Nowej Dębie. Każdy kto przez dwa ostatnie dni odwiedził tereny rekreacyjne obok osiedla Północ mógł przejechać się wojskowym sprzętem, zobaczyć dynamiczne pokazy wojska czy na przykład spróbować swoich sił na strzelnicy. Wszystko to za sprawą organizowanej po raz siódmy Militariady. Połączenie kilka lat temu obchodów dni miasta z jego wojskowym charakterem było strzałem w dziesiątkę uważa wiceburmistrz Nowej Dęby Zygmunt Żołądź: