Nowa Dęba. Kolejne przypadki koronawirusa w szpitalu. Zamykane oddziały. Kwarantanna w DPS.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis


Wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Obecnie wiadomo, że u 23 osób stwierdzono SARS-Cov-2. 12 zakażonych to pracownicy szpitala, 11 – pacjenci.
Pacjenci z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa z oddziału wewnętrznego jeszcze dziś (sobota) mają trafić do jednoimiennego szpitala w Łańcucie.

Dyrekcja szpitala w Nowej Dębie wstrzymała przyjęcia pacjentów i zamknęła: Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Izbę Przyjęć z POZ, Diagnostykę Obrazową (RTG, USG, Tomograf Komputerowy), Szpitalne Laboratorium Analityczne.

W tym czasie świadczenia w wymienionych zakresach pacjenci mogą uzyskać w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

[Aktualizacja 21:10]

Z kolei kwarantannę wprowadzono w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Stało się tak ponieważ jedna z pracownic szpitala powiatowego u której potwierdzono koronawirusa, zatrudniona była również w DPS-ie. Na ten moment u żadnego z 52 pacjentów ani u personel tej placówki nie stwierdzono żadnych niepokojących objawów. Jednak dopiero przeprowadzone testy dadzą ostateczną odpowiedź czy nie ma dalszych zakażeń SARS-Cov-2.Pracownicy DPSu, którzy przebywali w placówce pozostali na miejscu z pacjentami.

(Ewa Lis, Dominik Siatrak)