Nisko: Wyremontowanych dróg przybywa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale oczywiście to nie wszystko, dlatego burmistrz liczy, że w tej kadencji uda się zrobić kolejne drogi gminne w takim stopniu, że problem dróg w gminie Nisko praktycznie się zakończy.
(Marta Górecka)
A w Zarzeczu udało się wyremontować ponad 1700 m dróg. Nowym asfaltem pokryto ulice Kościuszki, Ogrodową, Błonie, Słowackiego i Leśną. Na tą inwestycję udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości blisko 520 tys zł z tzw. Schetynówek, a całkowita wartość tego zadania to ponad milion złotych. Jednak większym zadaniem drogowym jest remont dróg na osiedlach Barce i Warchoły. Zakres prac objął modernizację ulic Okrężnej, Piaskowej, Kruczej, płka Dąbka, Lasowiaków, Świerkowej, Podleśnej, Błonie, Długiej oraz Pętla. Tam mieszkańcy będą już korzystać z nowych nawierzchni na łącznym odcinku około 2 kilometrów. Całkowita wartość tego zadania to prawie 1 milion złotych. Remontu w tej części Niska doczekały się też ulice Czerniawy i Borowa za około 83 000 złotych. W sumie w tym roku na drogi Nisko wydało ponad 6 mln złotych

Pogoda w końcówce roku była łaskawa dla gminy Nisko która kończyła remonty dróg osiedlowych w Zarzeczu oraz na osiedlach Barce i Warchoły.
W sumie polepszono nawierzchnię na odcinku 4 kilometrów. Mówi burmistrz Niska Julian Ozimek