Nisko: Witold Furgała kolejnym szefem policji w Nisku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W powitaniu nowego Komendanta Powiatowego Policji w Nisku i pożegnaniu dotychczasowego szefa policji uczestniczyły władze Niska i powiatu niżańskiego, a także włodarze gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych i niżańskiego sądu.
(Marta Górecka)
Jednym z wyzwań, przed którym stanie komendant Witold Furgała, będzie kwestia
lokalizacji posterunków i komisariatów powiecie niżańskim. Nowy komendant przyszedł do Niska z Leżajska, gdzie szefował tamtejszej Komendzie Powiatowej Policji, ale na co dzień mieszka w Jarosławiu. Zanim został policjantem miał przygodę z zawodem nauczyciela:

Szefostwo wojewódzkie postawiło przed nowym komendantem 3 zadania:

Niżańscy stróże prawa mają nowego komendanta, jest nim podinspektor Witold
Furgała. To już 9. szef niżańskiej policji, po tym jak w 2012 roku po blisko 20- letnim kierowaniu Komendą Powiatową Policji w Nisku odszedł ze
stanowiska komendanta Stanisław Wilczyński. Poprzednik nowego komendanta Wojciech Rak kierował jednostką zaledwie 5 miesięcy. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego został przeniesiony do Ropczyc. Czy komendantowi Furgale uda się na dłużej związać z Komenda Powiatową Policji w Nisku to się okaże nominację odebrał z rąk komendanta wojewódzkiego policji inspektora Krzysztofa Pobuty: