Nisko: Uwaga, kierowcy!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło w Nisku i Zarzeczu. Około godz. 14.00 w Zarzeczu dachował samochód osobowy – nie ma już utrudnień na drodze relacji Zarzecze – Ulanów. Zaraz po godz. 14 w Nisku na ul. Wolności radiowóz na sygnałach, jadący do pierwszego zdarzenia, zderzył się z mercedesem – tutaj ruch odbywa się wahadłowo.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godz. 14 w Zarzeczu koło Niska kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i dachował. W samochodzie jechało dwóch mężczyzn. Obaj trafili do szpitali. Droga wojewódzka nr 858 relacji Zarzecze – Ulanów została odblokowana przed godz. 18.
Po godz. 14 na ul. Wolności w Nisku, jadący do tego zdarzenia radiowóz na sygnałach zderzył się z mercedesem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca mercedesa skręcając w lewo prawdopodobnie nie zauważył, że jest wyprzedzany przez pojazd uprzywilejowany i zajechał drogę radiowozowi. Policjant kierujący radiowozem, chcąc uniknąć zderzenia, odbił w bok, zahaczył lekko o mercedesa i uderzył w latarnię. Do szpitala na badania przewieziono dwóch policjantów i kierowcę mercedesa. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku drogi odbywa się wahadłowo.
(www.podkarpacka.policja.gov.pl)