Nisko: Strażacy otworzyli stację ODO i poświecili nowy sprzęt.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uroczystość przekazania i poświęcenia nowego sprzętu i Stacji ODO w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku zakończyło spotkanie opłatkowe. (Marta Górecka)

Łączny koszt zakupu nowego sprzętu i samochodów do niżańskiej Komendy Powiatowej PSP wyniósł około 297 tysięcy złotych. Sporo środków wyłożyła sama komenda Powiatowa PSP w Nisku. Środki pochodziły też z Komendy Wojewódzkiej, od Wojewody oraz z budżetów samorządów gminy Nisko oraz powiatu niżańskiego. Po poświęceniu nowego sprzętu i Stacji ODO przez księdza kapelana Pawła Samborskiego w obecności m.in. zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie starszego brygadiera Jana Ziobro oraz władz powiatu niżańskiego i władz gminy Nisko uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć sprzęt i zapoznać się z funkcjonowaniem Stacji Obsługi Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. Oprowadzał po niej dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nisku mł. bryg. mgr Krzysztof Stadnik. Poinformował m.in., że specjalne przeszkolenie przeszło 6 strażaków, którzy będą się zajmować obsługą Stacji. Będą prowadzić przegląd sprzętu ochrony dróg oddechowych po każdym jego użyciu. A chodzi o sprawdzenie masek i aparatów na sprężone powietrze. Tu również będą zapadać decyzje czy sprzęt nadaje się do dalszego użytkowania przez strażaków zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i ratowników z OSP:

To ważne, bo maski i aparaty po każdym użyciu podczas akcji ratowniczo-gaśniczych muszą być sprawdzone. Otwarcie stacji było możliwe m.in. dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej PSP, która sfinansowała zakup sprężarki do napełniania butli aparatów sprężonym powietrzem. W tym roku niżańska komenda wzbogaciła się również o 2 nowe samochody i sprzęt ratowniczy:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku ma już swoją Stacja Obsługi Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. Komendant Powiatowy PSP w Nisku starszy brygadier Robert Napieracz zapewnił, że stacja będzie służyła nie tylko strażakom zawodowym: