Nisko: Socjalny oddany.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A osiem mieszkań nowo oddanych w wielorodzinnym budynku socjalnym składa się z pokoju, łazienki i przedpokoju z aneksem kuchennym. Cztery lokale mają powierzchnię blisko 30 m2, a kolejne cztery – nieco ponad 25 m2. Budynek ogrzewany jest elektrycznie. Istnieje też możliwość wstawienia piecyków, bo obiekt posiada też instalację kominową.
Całkowity koszt zadania to około 641 tysięcy złotych. Inwestycja w 30 procentach sfinansowana została z Banku Gospodarstwa Krajowego.
(Marta Górecka)
Mieszkania wybudowane zostały w lepszym standardzie:

Obiekt podobnie jak ten oddany do użytku powstałby z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego, zwłaszcza że od przyszłego roku dofinansowanie ma być wyższe.
Po wybudowaniu kolejnego obiektu z lokalami socjalnymi i wyremontowaniu dwóch bloków przy ulicy Sandomierskiej z ośmioma mieszkaniami socjalnymi każdy, Nisko zaspokoi zapotrzebowanie na lokale socjalne. Wówczas pozostanie do rozwiązania problem braku mieszań komunalnych.
Natomiast pierwsze rodziny do świeżo oddanego do użytku budynku z mieszkaniami socjalnymi wprowadzą się po 11 listopada.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Waldemar Ślusarczyk zaapelował do przyszłych lokatorów by zadbali o swój nowy dom:

A wyburzone zostaną znajdujące się w pobliżu nowego budynku stare zdewastowane obiekty

W Nisku oddany został do użytku budynek z mieszkaniami socjalnymi.
Wiceburmistrz Niska Teresa Sułkowska zapowiedziała, że na tym budynku nie
koniec inwestycji w lokale socjalne: