Nisko: Socjalny już surowy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A budowa bloku socjalnego, to realizacja zapowiedzi burmistrza, po tym jak powstały kontenery socjalne w Nisku, że nigdy więcej gmina takich baraków socjalnych nie postawi. A w nowo powstającym bloku znajdzie nowe lokum 8 niżańskich rodzin.
Mieszkania będą małe, każde z nich będzie się składało z pokoju, łazienki i przedpokoju z aneksem kuchennym. Cztery lokale będą miały powierzchnię blisko 30 m2, a cztery – nieco ponad 25 m2. Obok bloku powstanie stalowy budynek gospodarczy składający się z czternastu pomieszczeń gospodarczych dla lokatorów mieszkań. Zakończenie robót planowane jest na przełom września i października. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostaną zakwalifikowane rodziny do podpisania umów najmu na te mieszkania. Kryterium będzie sytuacja ogólna i materialna rodzin.
Całkowity koszt zadania to około 641 tysięcy złotych. Inwestycja w 30 procentach finansowana jest z Banku Gospodarstwa Krajowego.
(Marta Górecka)
Gotowy jest już stan surowy bloku socjalnego w Nisku. Realizacja inwestycji zakończy się jesienią tego roku. Budynek wielorodzinny z mieszkaniami socjalnymi powstaje przy ulicy Wyszyńskiego.
Mówi burmistrz Niska Julian Ozimek: