Nisko: Regaty żeglarskie na Podwolinie odbyły się po raz szósty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

VI Niżańskie Regaty obfitowały nie tylko w atrakcje na wodzie. Nie brakowało ich również na scenie. A to za sprawą występów wokalnych Studium Wokalnego Prymka o raz koncertów szantowych zespołów ‘Old Marinners’ i ‘Pod wiatr’. A na powitanie wakacji grał zespół Proceder. Patronat nad regatami sprawowało Radio Leliwa (Marta Górecka)

Kolejne miejsca zajęli Michał Wittach i Hubert Karaś. Drugiego dnia zmagań na zbiorniku Podwolina na starcie stanęli już doświadczeni żeglarze, którzy walczyli o zwycięstwo w regatach w klasie Open i Ostróda przy momentami niemal bezwietrznej pogodzie. W Ostródzie zwyciężyła załoga ze sternikiem Jackiem Gołębiowskim, druga była załoga Edwarda Deca a trzeci team Arkadiusza Kowalczyka. W klasie Open najlepszą okazała się załoga Marcina Zajączkowskiego, na drugim uplasował się team Marka Masłowskiego, a trzecia załoga Edwina Chmiela. Z przebiegu regat zadowolony był komandor Jachtklubu Nisko Stanisław Czerwin:

A zwycięzcą Niżańskich Regat w klasie Optymist jest Daniel Bylicki:

Pierwszego dnia regat do zmagań na wodzie stanęli młodzi adepci żeglarstwa. Dla wielu z nich, mających zaledwie kilka lekcji żeglowania za sobą, były to pierwsze poważne zawody. Wielu z nich to uczestnicy bezpłatnego kursu w ramach utworzonej przy Jachtklubie sekcji Optymist. Mówi jeden z instruktorów Robert Sołtys:

Nie sztuka żeglować przy dobrym wietrze, ale sztuka pływać na żaglach, gdy wiatru nie ma. Tak w skrócie można podsumować regaty, które już po raz szósty odbyły się na zbiorniku Podwolina w Nisku. Podczas dwudniowych regat zorganizowanych przez Jachtklub Nisko dopisała pogoda, ale wiatr już nie. Mówi sędzia główny regat Marek Gutkind: