Nisko: Pracownia Diagnostyki Obrazowej z nowoczesną aparaturą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A póki co Szpital Powiatowy w Nisku i pacjenci mogą się cieszyć nowoczesną aparaturą w Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Jednak niżańska lecznica na tym nie poprzestaje, bo jak poinformował zastępca dyrektora ds. lecznictwa
Stanisław Grzybowski placówka chciałaby na oddziale wewnętrznym uruchomić pododdział kardiologiczny. Będzie się więc starała o kolejną aparaturę medyczną, choćby przenoście aparaty USG.
(Marta Górecka)
Zakup sprzętu medycznego i adaptację pomieszczeń pod Pracownię Diagnostyki Obrazowej sfinansował Powiat Niżański. Aparat rentgenowski to koszt prawie 400 tysięcy złotych zaś aparat USG z opcją kardiologiczną to około 120 tysięcy złotych. Starosta niżański Robert Bednarz przyznał, że powiat dofinansowuje Szpital Powiatowy w Nisku w zakup specjalistycznego sprzętu medycznego nie tylko po to by zapewnić odpowiednia diagnostykę i leczenie pacjentom, ale też i komfort pracy lekarzom. Starosta zapewnił, że również
na ten rok w budżecie powiatu zarezerwowane są środki na potrzeby szpitala w Nisku. Zapewnił też, że samorząd powiatu jest przygotowany do udźwignięcia zaplanowanej dużej inwestycji jaką jest budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem:

W Szpitalu Powiatowym w Nisku otwarta została Pracownia Diagnostyki Obrazowej. W nowym pomieszczeniu znalazło się miejsce na nowy sprzęt medyczny najnowszej generacji do diagnostyki obrazowej to Aparat Rentgenowski i aparat do USG z opcją kardiologiczną. Z nowego nabytku cieszy się dyrektor niżańskiej lecznicy Henryk Przybycień: