Nisko: Policjanci z Niska patrolową parą roku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Policjanci z Niska zwyciężyli w podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych 'Patrol Roku 2015'. Jesienią będą mieli szansę zdobyć tytuł najlepszego patrolu w Polsce.
O tytuł 'Patrolu Roku 2015' na Podkarpaciu i przepustki do XXII ogólnopolskiego finału tego konkursu rywalizowało 21 par patrolowych – po jednej z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji. To funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych.
Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. Zaczęli od strzelania z broni palnej, potem rozwiązywali test z wiedzy zawodowej, a następnie pokonywali policyjny tor przeszkód.
W zawodach najlepszym okazał się duet z Komendy Powiatowej Policji w Nisku – sierż. Marcin Skupień i sierż. Dariusz Drzymała. Wyprzedzili patrol z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – st. sierż. Maciej Rajnik i st. post. Szczepan Jakieła. Te dwa patrole reprezentować będą podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.
(www.podkarpacka.policja.gov.pl)