Nisko: Podsumowanie i pożegnanie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dlatego sprawą podwyżek dla pielęgniarek zajmie się już nowy dyrektor niżańskiego szpitala. Nowy szef lecznicy i władze powiatu mocno będą musiały się również sprężyć by nisko nie straciło szansy na SOR i lądowisko. Bo do końca września musi być gotowa dokumentacja i wszelkie pozwolenia.
(Marta Górecka)
Przez te lata na inwestycje wydano 42 mln złotych z czego 16,5 to środki własne lecznicy 11mln to wsparcie z budżetu powiatu a pozostała kwota to środki zewnętrzne. Dzięki zrozumieniu i wyrzeczeniom załogi udało się również wyprowadzić szpital z problemów finansowych, a obecne zobowiązania finansowe na koniec lutego wyniosły 516 tys. złotych. Dyrektor przyznał, że to, czego nie udało, to zapewnienie odpowiedniej liczny lekarzy specjalistów:

Przez ten czas udało się nie tylko rozbudować niżański szpital:

Na tym nie koniec zmian, bo po 18 latach zastępcą dyrektora niżańskiej lecznicy przestał być Zbigniew Mączka, który przeszedł na emeryturę. Nadal jednak będzie pracował na chirurgii i będzie tam zastępcą ordynatora. Ze szpitalem w Nisku na krótkiej konferencji pożegnał się też dyrektor Krasny podsumowując co przez 12 lat udało się zrobić w niżańskiej lecznicy:

Doktor Czerkies postanowiła odejść do szpitala w Leżajsku

Ustępujący dyrektor Szpitala Powiatowego w Nisku Stanisław Krasny podsumował 12 lat szefowania niżańskiej lecznicy. Była to również okazja do podziękowania odchodzącej wraz z nim z lecznicy ordynatorce Oddziału Noworodkowego Elżbiecie Czerkies: