Nisko: MZK nie zgodził sie na obniżenie ceny wody

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A wg zapowiedzi mimo, że wykonawca przebudowy stacji uzdatniania wody ma na to czas do połowy lutego, już na Boże Narodzenie w niżańskich kranach powinna popłynąć dobra woda .
(Marta Górecka)
Burmistrz Ozimek stwierdził też, że ile można było w spawie poprawy jakości wody w Nisku zrobić, to zostało zrobione.

Dla czwórki radnych z klubu PSG to żaden argument, bo w podobnej sprawie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, że czasowe dopuszczenie wody do spożycia przez SANEPID nie zwalnia spółki od obniżenia cen wody. Jak uzasadnia już ‘[…]Długotrwałe dostarczanie wody o pogorszonej jakości powinno skutkować automatycznym obniżeniem ceny za dostarczaną wodę’.
Dlatego radni ostrzegają, że jeśli burmistrz Niska nie będzie interweniował w sprawie obniżki, to powiadomią o sprawie UOKiK.
W piśmie czytamy: ‘[…]w przypadku niezweryfikowania stanowiska w sprawie taryf na korzyść mieszkańców i podtrzymania przez Burmistrza stanowiska prezentowanego przez prezesa MZK Nisko bezzwłocznie, po otrzymaniu negatywnej pisemnej odpowiedzi od Burmistrza co do obniżenia taryf za wodę, skierujemy zawiadomienie do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów[…]’. Zapytany o sprawę burmistrz Julian Ozimek powiedział, że w sytuacji, w której po latach miasto wreszcie postanowiło poprawić jakość wody i modernizuje stację uzdatniania, to jest niepotrzebne szukanie dziury w całym i próba skłócenia społeczeństwa.

Mimo negatywnej odpowiedzi prezesa MZK w Nisku w sprawie zastosowania 40% rabatu od ceny wody w związku ze złą jej jakością niżańscy radni miejscy z Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego nie dają za wygraną.
Tym razem interwencji w sprawie zastosowania rabatu domagają się od burmistrza Niska.
A dlaczego grupa radnych domaga się akurat 40-procentowego upustu? Bo o tyle niższa jest cena dobrej jakości wody dostarczanej ze Stalowej Woli. Prezes niżańskiego MZK Zbigniew Kuziora uznał, że taka obniżka ceny wody nie jest możliwa, bo po pierwsze w Nisku jest dłuższa sieć wodociągów, a po drugie jakość wody się nie zmienia i na czas trwającej modernizacji stacji uzdatniania wody jest dopuszczona do spożycia