Nisko: Kulczykowie fundują stypendia dla niżańskich licealistów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na Podkarpaciu utworzenie takiej fundacji z myślą o konkretnej szkole to ewenement, natomiast w Poznaniu, gdzie obecnie mieszkają fundatorzy dla niżańskiego liceum, istnieje fundacja o charakterze uniwersyteckim. Według dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarneckiego wsparcie dla uczniów jakie oferuje Fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków będzie również dodatkowym magnesem przyciągającym młodych ludzi do nauki w tej szkole.
(Marta Górecka)
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarneckiego w Nisku Jerzy
Stelmach przyznał, ze utworzenie takiej fundacji na rzecz szkoły to wydarzenie historyczne:

I wymyślili a na pomoc Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków będą mogli liczyć uczniowie osiągający dobre wyniki w nauce, uczniowie w trudnej sytuacji materialnej, oraz z zacięciem sportowym:

W Nisku zainaugurowała swoją działalność Fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków, której celem jest udzielanie pomocy w różnych obszarach uczniom niżańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarneckiego. Fundatorzy państwo Kulczykowie, którzy sami kończyli niżańskie liceum a obecnie mieszkają w Poznaniu przyznali, że pomysł utworzenia fundacji powstał 10 lat temu, teraz udało się go wcielić w życie. Bronisława Kulczyk stwierdziła, że jest to swego rodzaju podziękowanie: