Nisko: Dyrektor szpitala rezygnuje z kierowania placówką

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Okres wypowiedzenia dyrektorowi niżańskiego szpitala Stanisławowi Krasnemu kończy się 30 marca 2015 roku.
(Marta Górecka)
Jeśli nic z tego nie wyjdzie ma być rozpisany konkurs. Dyrektor Krasny, który w marcu ubiegłego roku został wybrany na kolejną kadencję w ciągu swoich lat dyrektorowania niżańskiej lecznicy nie tylko zrestrukturyzował placówkę ale też doprowadził do jego rozwoju i znaczącej poprawy jakości usług, co zaowocowało dobrą opinią zwłaszcza wśród pacjentów. Przez te lata Szpital się rozbudował o nowy pawilon, powstał m.in. nowy blok operacyjny i nowoczesny blok porodowy, wprowadzono innowacyjne metody porodu. Szpital doczekał się własnego ujęcia wody i termomodernizacji, a teraz stara się o lądowisko, którego budowa wpisana jest do kontraktu terytorialnego. Choć pojawiły się głosy, że to już nic pewnego po zmianach na arenie politycznej województwa. Dyrektor zapytany czy nie szkoda mu włożonej pracy, przyznał, że tak:

Chodzi o nowy zarząd powiatu na czele ze starostą Robertem Bednarzem. Starosta poproszony o komentarz w tej sprawie przyznał, że rozmowy z dyrektorem Krasnym były:

Wieloletni dyrektor szpitala w Nisku odchodzi z pracy. Dyrektor Stanisław Krasny złożył wypowiedzenie z pracy. Swoją decyzję komentuje jednym zdaniem: