Nisko: Dobre zakończenie sezonu dla zawodników z Niżańskiego Wikinga

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Z medalami wrócili zawodnicy niżańskiego Vikinga z prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę.
Podczas rozgrywanego Pucharu Polski w kategorii seniorów do 78 kilogramów złoto w siłowaniu na lewą rękę wywalczył znany niżański armwrestlingowiec Dariusz Groch. Po przejściu jak burza przez eliminacje w finale Groch trafił na mocnego przeciwnika młodego górala z klubu Niedźwiadzie Orawy, Kamila Łaciaka. Tutaj losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili, ale lepszym w tym starciu okazał się Dariusz Groch. To nie jedyny medal jaki wywalczył niżański zawodnik bo w siłowaniu na prawą rękę wywalczył w Pucharze brąz.
Na tych samych zawodach wśród juniorek do 52 kg zwycięstwo i złoty medal wywalczyła zawodniczka Vikinga Katarzyna Radzik. Jest ona trudnym przeciwnikiem ponieważ w zależności od sytuacji potrafi zastosować różne techniki walki robiąc to niemal odruchowo z czym mają problem nawet zawodnicy z wieloletnim stażem.
Ale na tym nie koniec sukcesów niżańskiego Vikinga. Z medalami wrócili też zawodnicy debiutujący na zawodach ogólnopolskich. Najmłodszy Jakub Brak w juniorach powyżej 78kg zdobył brązowy medal. Z medalem wrócił również startujący w seniorach Maciej Cyran a Przemysław Ciba uplasował się na szóstym miejscu.
Vikingowie święcili też sukcesy poza granicami Polski. Do nich trzeba zaliczyć start Marka Kołłątaja, który w Szwajcarii na turnieju Swiss Open zdeklasował rywali zdobywają pierwsze miejsce w seniorach do 85 kg.
(Marta Górecka)