Niezwykła wystawa w Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A o tym jak wygląda potężny budynek w Abu Dhabi w Emiratach Arabskich otulany rudnicką wikliną wyplecioną przez 50 rzemieślników z Delty można się przekonać na wystawie w Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku.

(Marta Górecka)

Rudnicka Delta stała się więc słynna w świecie, a jej elewacja prezentowana na targach w Japonii opisywana jest m.in. w podręcznikach architektury.

Firma wikliniarska Delta z Rudnika nad Sanem, która swoją wikliną podbija Wschód, Zaprezentowała w Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku niezwykłą wystawę. Obok tego co już można było zobaczyć, czyli fragmenty wiklinowej elewacji pawilonu na EXPO 2005 w Japonii, teraz uchyliła rąbka tajemnicy o obiekcie, który powstaje w Abu Dhabi w Emiratach Arabskich. A jak przyznała Urszula Bałutowska nie jest to łatwe, bo cała inwestycja jest utrzymywana w dużej tajemnicy. Dlatego pierwsze świeżo wykonane zdjęcia, gdzie powstaje centrum i jak wygląda budynek, który otulany jest zewnątrz rudnicką wikliną budziły duże zainteresowane. Przygoda rudnickiej Delty z Emiratami arabskimi zaczęła się od zafascynowania londyńskich architektów wiklinową elewacją Polskiego Pawilonu w Japonii, którzy zlecili Delcie wyplecenie wiklinowej elewacji o powierzchni blisko 4tys metrów kwadratowych. Z dumą o tym mówił Andrzej Bałutowski, współwłaściciel firmy Delta.