Niezwykła wyprawa z przystankiem w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Więcej informacji już wkrótce.
Wyprawa ma kilka celów. Oprócz pokonania całego zamierzonego dystansu, poznania Polski od często nieznanej strony oraz udokumentowania tego wydarzenia, ekspedycja ma też wymiar ekologiczny. Belg chce promować ochronę środowiska naturalnego. Protestuje zwłaszcza przeciw zaśmiecaniu rzek plastikowymi odpadkami.
Podróżowanie Wisłą rodzi wiele wyzwań mówi Loncke:

1200 kilometrów, od Rysów aż po Gdańsk chce pokonać belgijski podróżnik Louis Philippe Loncke. Trasę przemierza pieszo, tratwą i kajakiem – jedynie dzięki sile własnych mięśni.
Wyprawa rozpoczęła się od zdobycia Rysów. Następnie przez Tatry, Beskid Żywiecki i Beskid Śląski, jej uczestnicy dotarli do Baraniej Góry, gdzie znajduje się źródło królowej Polskich rzek – Wisły.
Stamtąd ekspedycja zmierza do Gdańska, zatrzymując się po drodze w najciekawszych miejscach, na nocleg i regenerację sił. Wczoraj wieczorem wyprawa dotarła do Tarnobrzega.
Na osobnej łodzi Luisowi, towarzyszy kilkuosobowa międzynarodowa załoga, która zabezpiecza podróż, kręcąc przy okazji film dokumentalny. W jej skład wchodzi między innymi znany polski podróżnik, Tomasz Grzywaczewski: