Niepodległościowo w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ostatnim punktem obywatelskich obchodów Święta Niepodległości był przemarsz pod pomnik Wolności i wspólna wieczornica patriotyczna ku pamięci Jana Weryńskiego – mielczanina, legionisty, oficera Wojska Polskiego, byłego wiceprezydenta miasta Lwowa.
(Tomasz Łępa)
Po wspólnym śpiewaniu przyszedł czas na wykład prof. dr. hab. Stanisława Nicieji pt. 'Patriotyzm Kresów”. Wg niego Polska powinna nauczyć się cieszyć tym świętem.

Dotychczas to Józef Witek co roku nie tylko prowadził, ale i grał na niepodległościowych śpiewankach. Tym razem Joanna Stachowicz, znakomita pianistka, nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu godnie go zastąpiła. Wśród gości patriotycznych śpiewanek byli również mieleccy harcerze , którzy jak stwierdził Józef Witek, będą te tradycje kontynuować.

Ponad 100 osób wzięło udział w siódmych już obywatelskich obchodach Święta Niepodległości w Mielcu.
Tym razem uczestnicy spotkali się w muzeum regionalnym w 'Jadernówce”. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od śpiewanek patriotycznych. Gospodarzem 7 spotkania był Józef Witek, do niedawna pracownik promocji miasta Mielca. Z tej tez okazji senator Władysław Ortyl wręczył Józefowi Witkowi '”Orła Senackiego” w podziękowaniu za krzewienie patriotyzmu lokalnego.