Niedziela Profilaktyki Onkologicznej w Sulisławicach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza w najbliższą niedzielę 10 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach na „Niedzielę Profilaktyki Onkologicznej”. Specjalnie na tę niedzielę przyjedzie do Sulisławic cytomammobus ŚCO.

Zapraszamy mieszkańców gminy Łoniów oraz gości Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej. 10 czerwca w godzinach 8 -14 pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą udzielali informacji o realizowanych przez ŚCO programach profilaktycznych i zachęcali do korzystania z bezpłatnych badań. Po mszy św. o godzinie 11 profesor Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wygłosi wykład na temat profilaktyki onkologicznej. Do dyspozycji  będzie również cytomammobus ŚCO, który w tym dniu zaparkuje na terenie Sanktuarium.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Wszystkie panie, które wykonają badanie w cytomammobusie ŚCO, otrzymują zestawy kobiecych upominków.