Neptun sprzyjał niżańskim żeglarzom

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Komandor zapowiedział, że również w przyszłym roku odbędą się niżańskie regaty i będzie to już ich pierwszy mały jubileusz. Odbędą się po raz piąty. A podczas tegorocznych nie brakło również atrakcji na scenie były występy pokazy i koncerty z muzyką wiatru i wody.
(Marta Górecka)
W tej klasie drugie miejsce zdobyła załoga Dawida Głoda, a trzecie dowodzona przez Dominikę Głód. W klasie Open zwycięstwo w IV Niżańskich Regatach Żeglarskich przypadło załodze Hieronima Paterka. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Sebastiana Głowali, a na trzecim Grzegorza Bieńka. Komandor organizującego Regaty Jachtklubu Nisko Stanisław Czerwin cieszy się, że kolejne regaty udało się zrealizować przy sporym zainteresowaniu żeglarzy, a warunki pogodowe pozwoliły na bezpieczne żeglowanie po niżańskim zbiorniku, ale też były sprawdzianem umiejętności żeglarzy.

Wśród doświadczonych żeglarzy w klasie Omega nie było niespodzianki bo podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężyła załoga Edwarda Deca.

Młody mistrz przyznał, że Optymist nie jest jego ulubioną żaglówką. Woli pływać na większych łódkach typu 470 i 505-tkach. Na drugim miejscu w klasie uplasował się Robert Dec, a na trzecim Dominika Maczuga. W drugim dniu regat na niżańskim zalewie w szranki stanęły bardziej doświadczone załogi na większych żaglach w klasie Open i Omega. Tu rywalizacja była bardziej zacięta ale i warunki do żeglowania lepsze. Mówi sędzia główny regat Marek Gutkind

Na zalewie Podwalina w Nisku po raz czwarty załopotały żagle. To za sprawą IV Niżańskich Regat Żeglarskich. Z niełatwymi warunkami do żeglowania zmierzyli się zarówno adepci żeglarstwa jak i doświadczeni żeglarze. W pierwszym dniu regat rywalizowali najmłodsi na najmniejszych łódkach z żaglem klasy Optymist. Zwyciężył, podobnie jak w roku ubiegłym Michał Masłowski: