Region: Nasza reporterka Ewa Wójcik-Lis z ogólnopolskim Idolem

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Joanna Kwiatkowska

Ewa Wójcik-Lis, dziennikarka Radia Leliwa, odebrała statuetkę i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie Idol 2021 w kategorii “media”. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali 30-lecia Fundacji Szansa Dla Niewidomych, która odbyła się w piątek, 10 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

Podczas gali uhonorowano osoby z całej Polski, wspierające środowisko słabowidzących, ludzi mediów, uczelni, placówek oświatowych, placówek kulturalnych, urzędów i firm najbardziej otwartych na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. W kategorii „media” największą ilość głosów otrzymała Ewa Wójcik-Lis, dziennikarka Radia Leliwa.

– Bardzo dziękuję Fundacji Szansa dla Niewidomych za nominację do konkursu oraz wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Tę nagrodę odbieram jako dowód sympatii. Powtórzę też to, co powiedziałam w Rzeszowie, podczas rozstrzygnięcia etapu regionalnego konkursu Idol. Nie mam poczucia, że jako dziennikarka jestem wyspecjalizowana w dziedzinie problemów osób niepełnosprawnych, w tym osób z dysfunkcją wzroku. W swojej codziennej pracy reportera zajmuję się sprawami z różnych dziedzin, z czego jedynie pewien procent dotyka problematyki jaką jest niepełnosprawność. Ta nominacja i nagroda  przypomina mi jednak, że to co  robię i uważam za naturalne, dla innych  może mieć ogromne znaczenie.  To bardzo motywujące, dlatego jeszcze raz dziękuję – mówiła odbierając wyróżnienie Ewa Wójcik Lis.

– Chcę też podkreślić, że Radio Leliwa z główną siedzibą w Tarnobrzegu  to zespół. Bez moich koleżanek i kolegów oraz „zielonego światła” od szefa Radia Leliwa czyli Bogusław Szwedo, informacje o problemach osób niepełnosprawnych, ich aktywnościach i sukcesach, nie mogłyby trafiać do rzeszy około pół miliona słuchaczy, zarówno z rejonu Podkarpacia, Świętokrzyskiego, Małopolski i Lubelszczyzny, jak i za pośrednictwem Internetu na całym świecie – zaznaczyła reporterka Radia Leliwa, najstarszej i największej komercyjnej stacji radiowej w południowo-wschodniej części Polski. – Przy okazji zapraszam Państwa do Tarnobrzega. Miasta z pięknym Jeziorem Tarnobrzeskim i Zamkiem Tarnowskich w Dzikowe z jedną z największych kolekcji ziemiańskich w Polsce, Kolekcją Dzikowską – dodała Ewa Wójcik-Lis.

Piątkową galę uświetniły koncerty m.in. Andrzeja Piasecznego i Viki Gabor.

W Centrum Nauki Kopernik oraz w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do poniedziałku, 13 września, potrwa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2021, podczas której Fundacja Szansa dla Niewidomych świętuje 30-lecie działalności. Konferencji towarzyszą konkursy, panele oraz prelekcje „Nowoczesne technologie” czy „Świat Dotyku i Dźwięku”.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.