Na ulice Stalowej Woli wyjdą doatakowe patrole policji – prezydent miasta wygospodarował pieniądze na ten cel.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zwłaszcza, że po likwidacji straży miejskiej w Stalowej Woli tylko na barkach policji spoczywa zapewnienie bezpieczeństwa w mieście. Na pewno dzięki środkom na służby ponadnormatywne będzie to łatwiejsze. A do końca roku na dodatkowe piesze patrole policyjne stalowowolska Komenda Powiatowa Policji otrzyma w sumie 100tys zł.
(Marta Górecka)
Stalowowolska policja mimo nie najlepszej kondycji tegorocznego budżetu Stalowej Woli doczeka się środków na służby ponad normatywne. W prawdzie przy uchwalaniu budżetu radni miejscy dokonali zmian i wprowadzili zapis o przeznaczeniu funduszy na dodatkowe patrole policyjne w mieście, wiec zapis był, nie było jednak pieniędzy w budżecie by zrealizować ten zapis.
Przez I kwartał więc Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli mimo 27 wakatów dwoiła się i troiła by bezpieczeństwo w mieście nie uległo pogorszeniu. Na szczęście dla policji i mieszkańców prezydent Stalowej Woli pieniądze na dodatkowe partole policyjne w mieście wygospodarował i już od tego miesiąca będą finansowane służby ponadnormatywne.
To ważna decyzja zwłaszcza w obliczu nadchodzącego Euro 2012, w które będą zaangażowani również stalowowolscy policjanci mówi Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli Mirosław Pawełko