Na sprzedaż

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Działka jest wydzielona z zespołu pałacowo – parkowego i można na nią wjechać od ulicy Sandomierskiej.
Ta oferta sprzedaży będzie kolejnym po – modernizacji Zamku Dzikowskiego – krokiem do stworzenia kompleksu konferencyjno – hotelarsko – gastronomicznego. Na terenie Parku Dzikowskiego znajduje się jeszcze jedna budowla, zajmowana obecnie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2. Prezydent Mastalerz zapowiada, że w przyszłości placówka zostanie stamtąd wyprowadzona po to aby budynek mógł służyć turystom i gościom odwiedzającym Tarnobrzeg.
Budynek dawnej kuchni dworskiej, lodowni oraz stajnia sąsiadujące z Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu zostaną wystawione na sprzedaż. Podczas ostatniej sesji, tarnobrzescy radni przyjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Procedura sprzedaży ruszy po jej uprawomocnieniu.
Wcześniejsze próby wydzierżawienia działki wraz z mieszczącymi się na niej obiektami nie przynosiły efektów. Budynki są zabytkowe ale kompletnie zdewastowane. Zdaniem ekspertów aby doprowadzić je do świetności trzeba zainwestować kilka milionów złotych.
Czy oferta sprzedaży nieruchomości gruntowej wraz z zabudowaniami skusi inwestorów? Na to ma nadzieję prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.