"Mozaika" w Teatrze Okna

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jean Michel Ribes – francuski dramatopisarz, reżyser, scenarzysta telewizyjny i filmowy – jest autorem tekstów kolejnej premiery Teatru „Okna” w jubileuszowym sezonie. Jego miniatury prozatorskie posłużyły za kanwę spektaklu „Mozaika”. Akcja sztuki rozgrywa się tym razem
w Teatrze „Okna”, który przeistacza się na czas spotkania z publicznością w Stendhalowskie zwierciadło przechadzające się po stalowowolskim gościńcu. Powtarzającym się motywem tematycznym spektaklu jest relacja podporządkowania, zdominowania, bądź zawłaszczenia człowieka przez człowieka. Opowiadania J. M. Ribes’a – pisane również z jego przyjaciółmi:
Trotignonem, Willem, Toporem – ukazują człowieka zablokowanego nie tylko przez własne instynkty i fantazje, ale i przez to, co społeczne: czyny, działania i fantazje innych ludzi.
J. M. Ribes pokpiwa sobie z absurdów rzeczywistości nie oszczędzając nikogo, a czyni to
w sposób humorystyczny i wyszukany. Bliższy jest kulturze sublimitas, niż humilitas. Tym tropem podążają twórcy spektaklu – aktorzy: Martyna Chorab, Victoria Grądalska, Dorota Habza, Joanna Jacukiewicz, Patrycja Lewandowska, Anna Rzepiela, Aga Sobolewska, Krzysztof Szczepański, Krzysztof Świątek, Stanisław Zygmunt, autor muzyki Paweł Gielarek, reżyser Marek Woynarowski oraz realizator światła Grzegorz Prokop i realizator dźwięku  Marian Wasiuta.

Premiera „Mozaiki” odbędzie się w sobotę 28.04 o godz. 19.00 w Klubie „Emka” przy ul. Żwirki i Wigury 6 (wstęp za zaproszeniami).

Kolejny spektakl: niedziela – 29.04 o godz. 19.00 również  Klub „Emka”.

bilet: 8 zł