Modne tango zawita w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Koncert, nad którym patronat objęła Ambasada Argentyny i Prezydent Stalowej Woli, poprzedzą warsztaty tanga argentyńskiego dla wszystkich. Będzie też wystawa poświęcona historii tanga argentyńskiego. Natomiast podczas konferencji na temat 100-lecia tanga o tym, jak wyglądały początki tanga, które pierwotnie tańczyli tylko mężczyźni, opowiadali i prezentowali podczas konferencji Argentyńczyk Crystian de Rubin i jego żona Sylwia Krukowska de Rubin.
(Marta Górecka)
Ale nie tylko koncert będzie atrakcją koncertu który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli już 6 czerwca. Ponieważ, w związku z obchodami 100-lecia tanga w Polsce, nie braknie też tego tańca na scenie.

Promujący tango argentyńskie Andrzej Adamczyk przyznał, że muzyka tego zespołu będzie zachętą dla ludzi młodych

Tango argentyńskie i koncert zespołu z Buenos Aires już niedługo będą udziałem mieszkańców Stalowej Woli. O tym m.in. mówili uczestnicy konferencji poświeconej 100-leciu tanga w Polsce. Tym zespołem jest 'Tanghetto', który jest jednym z najważniejszych przedstawicieli nurtu neotango podobnie jak Gotan Project. Stalowa Wola znalazła się na trasie koncertowej Tangetto po Europie. Mówi inicjator przedsięwzięcia prezes Stowarzyszenia PUENTE promującego kulturę latynoamerykańską w Polsce Paweł Hammer