Młode talenty z gminy Ulanów wystąpiły na koncercie kolęd.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale płyta, która została wydana w niewielkim nakładzie 100 egzemplarzy, póki co ma być jedynie rozpowszechniana w lokalnym środowisku i ma być pamiątką dla członków zespołu, który stanowią uczniowie i studenci a to oznacza, że skład może szybko się zmienić.

Płyta nagrana została w profesjonalnym studiu, jednak nie trafi do EMPiK-ów.

Alina Grzybowska – opiekun artystyczny zespołu Translatee, który składa się z 8 członków, przyznała, że zespół ma rzeczywiście przeróżny repertuar, ale też i w stepuje w różnych miejscach. Towarzyszył m.in. ulanowskim flisakom podczas flisu dlatego i płyta jest niejako podsumowaniem tych występów.

Co roku też w ramach koncertu pokazywane są indywidualności i zespoły które w ostatnim czasie osiągnęły jakiś sukces. W tym roku był to Ulanowski zespół Translatee.

Dziś nadzieja rodzi się – koncertem kolęd i pastorałek pod takim tytułem Zespół Szkół w Ulanowie promował młode talenty z terenu gminy Ulanów. Dyrektor szkoły Teresa Pracownik która wspólnie z-nauczycielką muzyki Aliną Grzybowską jest pomysłodawczynią imprezy, uważa, że jest ona dobrym sposobem nie tylko na pokazywanie zdolnych młodych ludzi ale i kultywowanie tradycji