Ministranci z Jaślan mistrzami Diecezji Sandomierskiej w piłce nożnej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ministranci z Jaślan zostali mistrzami Diecezji Sandomierskiej w piłce nożnej. Finł IX Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ministrantów w kategorii szkoły podstawowe odbył się w Opatowie. Na parkiecie rywalizowało 16 zespołów, które najpierw rozgrywały mecze grupowe, a następnie finałowe. I tak pierwsze miejsce zdobyli ministranci z parafii w Jaślanach, drugie z parafii Wniebowzięcia NMP w Opatowie u ojców bernardynów a trzecie – ministranci z opatowskiej Kolegiaty św. Marcina. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna ministrantów z Chodkowa. Do zawodów chłopcy z Jaślan przygotowali się od ponad roku, pod okiem trenera Michała Treli i opiekuna drużyny Andrzeja Rupa. Aby wziąć udział w rozgrywkach o mistrzostwo diecezji, ministranci musieli zwyciężyć wiele etapów na poziomie lokalnym, między innymi zdobyć pierwsze miejsce na zawodach dekanatu Baranów Sandomierski, co udało się w grudniu.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Maksymilian Głaz, Łukasz Stala, Seweryn Skóra, Kapel Piotr, Damian Rzeźnik, Barszcz Mateusz, Ciemięga Radosław, Dawid Głaz.
– Zdobycie pierwszego miejsca w diecezji sandomierskiej, daje naszym chłopcom przepustkę do gry o mistrzostwa Polski, jednak udział w tym turnieju wiąże się ze znacznymi kosztami. Dlatego też aby było to możliwe potrzebny jest sponsor, w związku z tym zwracam się do ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie – mówi opiekun drużyny Andrzej Rup.