Mieszkańcy Żupawy niechętni wobec kanalizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Następnymi miejscowościami w gminie Grębów, w których w niedalekiej przyszłości budowana ma być kanalizacja sanitarna są Zabrnie i Poręby Furmańskie.
(fot: sxc.hu)
Wójt podkreśla, że wciąż wielu mieszkańców jest przekonanych, że jeżeli nie podepnie się do kanalizacji to zaoszczędzi na ściekach. Takie myślenie jest złe przekonuje Kazimierz Skóra:

Miejscowość Żupawa jest kolejną miejscowością na mapie gminy Grębów, w której wybudowana ma zostać kanalizacja. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy przychylnie patrzą na tę inwestycję.
Projekt budowy kanalizacji powstał jeszcze w 2007 roku, i do tej pory nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę. Dlatego obecny samorząd postanowił dopełnić wszystkich formalności.
Pierwszym krokiem było dostarczenie do każdego domu odpowiednich dokumentów, tak, aby firma wykonująca kanalizację mogła bez przeszkód pracować na prywatnych posesjach, oraz położyć tam rurociąg.
Żupawa to miejscowość o dość zwartej zabudowie, dlatego część infrastruktury musi znajdować się na terenie gospodarstw mieszkańców. A ci, jak się okazało nie do końca
byli świadomi tego jak wygląda projekt, a ponadto nie wszyscy żyją w zgodzie ze swoimi sąsiadami. Stąd te problemy mówi Wójt Grębowa, Kazimierz Skóra.
Jednak samorząd nie zamierza składać broni: