Mielec:SDK – wspólnie z SKF ODEK zapraszamy na zawody latawcowe.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Na imprezę można przynieść latawiec gotowy, kupiony w sklepie i wystartować z nim w części konkursowej, jednak w tym przypadku takie latawce nie będą punktowane ze względu na staranność wykonania jak również pomysłowości i rozwiązania konstrukcyjne. Konkurs latawców odbywać się będzie na mieleckich błoniach za Hotelem Polskim. Program imprezy, jak również jej termin ze względu na warunki atmosferyczne może ulec zmianie – jeśli będzie padał deszcz lub wiał bardzo silny wiatr uniemożliwiający starty i loty latawców drugim terminem mistrzostw będzie sobota 24 października , godzina 10: 00.
(Tomasz Łepa)
Wszystkie zgłoszone do rywalizacji latawce będą oceniane w pięciu kategoriach: wizualne wrażenie, w locie. Sędziowie będą brać pod uwagę również pomysłowość, rozwiązania konstrukcyjne, estetykę wykonania. Następnie wszystkie latawce oceniane będą w locie: stateczność, efekt wizualny, zrzuty i fotografowanie. Suma punktów w tych wszystkich kategoriach zadecyduje o zwycięstwie:

Modelarnia 'IKAR” działająca przy Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu zaprasza na lotniczą imprezę plenerową pod nazwą: 'Startuj Latawcem”. Impreza obejmować będzie 'Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK Latawców skrzynkowych i płaskich” , działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury. Mówi Ewelina Sieroń.