Mielec:Mali studenci zakończyli rok akademicki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął swoją działalność w październiku 2013 roku. i objęty został Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Prezydenta Miasta Mielca.
(Tomasz Łępa)
Dla małych studentów czas spędzony na zajęciach akademickich nie był stracony.

Jak mówi Agata Jurkowska, pracownik naukowy z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, dla dzieci najważniejsza jest forma przekazu.

Zajęcia na uniwersytecie wzorowane były na wykładach i warsztatach akademickich. Dzieci w trakcie zajęć mogły poczuć się jak prawdziwi studenci z pasją – tłumaczy Maria Flis, prorektor do spraw rozwoju z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem działania uniwersytetu jest rozwijanie i wzbogacanie zainteresowań i umiejętności dzieci przez popularyzację wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych a także sięganie do światowej skarbnicy kultury i sztuki. Twórcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, mówi jego dyrektor Jacek Tejchman.

Mielec: Mali studenci zakończyli rok akademicki
Uroczyste zakończenie roku akademickiego, Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego miało miejsce w Samorządowym Centrum Kultury. Projekt powstał z myślą poszerzenia oferty edukacyjnej adresowanej do dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w Mielcu i na terenie powiatu mieleckiego. Zdaniem Adrianny Miłoś, koordynatora projektu edukacyjnego Uniwersytet Dziecięcy dobrze wpisał się w środowisko mieleckie.