Mielec: Zostańmy przy piłce.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ekstraklasowa drużyna Górnika Łęczna była pierwszym rywalem lidera 2 ligi Stali Mielec w zimowych meczach kontrolnych w piłce nożnej. W pierwszym meczu sparingowym Górnik Łęczna uległ Stali Mielec 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Świerczok. Dla gości strzelali Andrea Prokić i Bartosz Nowak. W końcówce meczu bliski wyrównania był Tomasz Nowak, ale nie wykorzystał rzutu karnego.
Mecz sparingowy z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski był pierwszym sprawdzianem biało-niebieskich szczypiornistów po świątecznej przerwie, jak i również pierwszym spotkaniem w 2016 roku. Podczas spotkania PGE Stal Mielec pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:26
Rozlosowane zostały już pary 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. Rywalem PGE Stali Mielec będzie Pogoń Szczecin, który będzie gospodarzem tego spotkania zaplanowanego na 9 marca. W ostatnim meczu pomiędzy Mielcem a Szczecinem, silniejsza okazała się Pogoń, pokonując Stal 37:28.
Pary 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski:
KS SPR Chrobry Głogów – KPR RC Legionowo
SRS Czuwaj Przemyśl – Orlen Wisła Płock
VIVE Tauron Kielce – MMTS Kwidzyn
LKPR Moto-Jelcz Oława – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – PGE Stal Mielec
MKS Olimpia Piekary Śląskie – PE Gwardia Opole
Wybrzeże Gdańsk – KS Azoty-Puławy
Śląsk Wrocław – MKS Zagłębie Lubin
1/4 finału PGNiG Pucharu Polski zaplanowano na dni 13 i 27 kwietnia 2016 roku. Losowanie par odbędzie się dnia 10 marca 2016 roku. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 21-22 maja 2016 roku.
(Tomasz Łępa)