Mielec: Złoty medal dla Rafała

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rafał Augustyn poprawiając czasem 3:43:22 rekord życiowy w chodzie na 50 kilometrów zdobył w słowackich Dudincach złoty medal mistrzostw Polski oraz wypełnił wskaźnik na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.
Reprezentant LKS Stali Mielec oprócz złota krajowego czempionatu, które wywalczył na dystansie 50 kilometrów już trzeci raz z rzędu, wygrał także rywalizację w ramach mityngu Dudinská Piędziesiątka. Wynik 3:43:22 plasuje obecnie polskiego chodziarza na szóstym miejscu w tabelach światowych. Na dzień dzisiejszy Rafał jest pewniakiem na wyjazd do Rio, jego koledzy będą walczyć o minima już na początku maja w Rzymie, podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Chodzie Sportowym.
Przypomnijmy że będą to już trzecie Igrzyska Olimpijskie Rafała. Poprzednio startował w Londynie i Pekinie na dystansie 20km. W obu imprezach rywalizację zakończył na 29 miejscu.